تعاریف و اصطلاحات

اقتصاد ایران و چالش هایی که تمامی ندارد

این روزها پیش بینی حتی تقریبی از چشم انداز اقتصاد ایران خیلی سخت است چرا که این اقتصاد تحت تأثیر مناسبات سیاسی در داخل و روابط ایران با سایر کشورها است، به خصوص اینکه نمی توان مناقشات هسته ای و تحریم هم که بر آینده اقتصادی ایران اثرگذار است، نادیده گرفت....

19 فروردین 1400

جوانان انقلابی باید برنامه کاندیدا ها را ببینند نه نام ها را خبرنگاران

یک فعال سیاسی با بیان اینکه دانشجوی انقلابی نباید در انتخابات به اسامی نگاه کند و باید به برنامه را ببیند؛ گفت: جوانان انقلابی که خود را پیرو رهبری می دانند نباید در بند نام ها باشند.

13 فروردین 1400

حاشیه نشینی در انتظار همدانی ها ، طرح جامع شهری یا بزخری زمین های روستایی؟!

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان گفت: یکی از معضلات اجتماعی همدان گسترش حاشیه نشینی است که اجرای طرح جامع شهری می تواند بیش از پیش باعث گسترش این موارد در شهر بشود.

11 بهمن 1399

قلقلک دادن کودک و خطری که نمیدانید

درست است که با قلقلک دادن باعث خنداندن کودک می شویم اما این به این معنی نیست که او از قلقلک لذت می برد در قدیم قلقلک یک نوع شکنجه محسوب می شده.

13 دی 1399

هجوم حقوقی ها به بازار بدهی، نرخ سود کاهش یافت

خبرنگاران: امروز 9 آذر 1399 بازار معاملات اوراق بدهی روندکم رمق چند هفته اخیر را تداوم بخشید.

9 دی 1399

گواهی سپرده و کارایی آن چیست؟

گواهی سپرده نوعی اوراق بهادار است که به صاحب آن این حق را می دهد تا سود سپرده را دریافت کند.

30 آذر 1399

راهنمای خرید محصولات شیائومی؛ هر آنچه باید درباره شیائومی بدانید

شیائومی (Xiaomi) برندی شناخته شده در کشور ما به حساب می آید و در برخی کشورها، محبوب ترین گوشی هایی که مردم خرید می کنند هم از این برند است. اما هم زمان بسیاری هستند که هنوز اسم شیائومی به گوش شان نخورده و اگر نوشتار انگلیسی آن را ببینند هم احتمال دارد نتوانند...

21 آبان 1399

چرا موبایل گلکسی نوت 20 اولترا سامسونگ گزینه خوبی برای گیمرها نیست؟

گلکسی نوت 20 اولترا سامسونگ یکی از بدترین موبایل های بازار برای گیمرها به حساب می آید. شاید عجیب به نظر برسد اما حقیقت دارد. البته نباید از این گفته به این برداشت اشباه رسید که موبایل مورد نظر قادر به اجرای سنگین ترین بازی های موبایل نیست.

4 آبان 1399

رمزگشایی از یک انتخاب؛ جو بایدن به دنبال چیست؟

ژاکوب هیلبرون* سردبیر پایگاه خبری نشنال اینترست در مقاله ای برای این پایگاه خبری، به رمزگشایی از دلایل انتخاب کامالا هریس از سوی جو بایدن به سمت معاون خود در جریان کوشش هایش جهت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا پرداخته است.

12 مهر 1399

روش های نگهداری و کاشت گل نرگس، عروس زمستان

روزنامه جام جم - زینب خزایی: دوست بهبهانی ام می گوید شهرشان جایی دارد به نام نرگس زار. مردم بهبهان اعتقاد دارند امام رضا از شهرشان عبور نموده و نرگس ها در جای پای ایشان روییده اند. آن ها هم هر سال به نشانه قدردانی از نرگس زار هدیه می فرستند برای حرم. حتی...

26 مرداد 1399

بهترین روش ضدعفونی لباس های آلوده چیست؟

بهترین روش ضدعفونی لباس های آلوده؛ همانطور که می دانید و بار ها هشدار داده شده است، زدن ماسک، استفاده از ژل های آنتی باکتریال، پوشیدن دستکش، شستن مکرر دست ها و عدم حضور در اماکن عمومی بسیار مهم است، اما مهم تر از آن رعایت نکات بهداشتی و پاکسازی سطوح...

17 مرداد 1399

نبود استراتژی ارتباطی عامل تزلزل روابط عمومی های سازمانی

17 ماه می هر سال بر اساس مصوبهٔ مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی انتخاب شده است و در کشور ما نیز روز 27 اردیبهشت ماه که پیش از این روز جهانی ارتباطات نام داشت، به روز ارتباطات و روابط عمومی تغییر نام یافته است.

7 مرداد 1399

اولین مواجهه دولت تدبیر و امید با هنر مبتنی بر حذف و سانسور بود!، دولتمردان فعلی زبان هنر را برنمی تابند

صابر شیخ رضائی هنرمند رشته گرافیک و طراح دیوارنگاره های جدید لانه جاسوسی آمریکا می گوید که اولین مواجهه دولت روحانی با هنر، مبتنی بر حذف و سانسور بود.

3 تیر 1399

ویسی: چیزی بگویم شائبه ایجاد می شود که نگران سقوط تیمم هستم، پیکان پتانسیل ماندن در لیگ را دارد

عبدالله ویسی، سرمربی تیم فوتبال پیکان عقیده دارد که اظهار نظر او درباره تعطیلی یا ادامه لیگ برتر ایجاد سوتفاهم می کند.

29 خرداد 1399

آمار تکان دهنده تخریب آثار ملی، روایت یک تراژدی در روزی که رفت

هادی معصوم دوست کارگردان مستند بلند روزی که رفت گفت که آمار تخریب آثار ملی در کشورمان تکان دهنده است.

9 بهمن 1398