با تور مجازی از بلندترین کوه های دنیا تماشا کنید

به گزارش وبلاگ من، با تور مجازی از مشهور ترین قله های سراسر دنیا تماشا کنید و از طبیعت کوهستانی و منظره ها تماشایی آن لذت ببرید

با تور مجازی از بلندترین کوه های دنیا تماشا کنید

کوهستان ها چیزی بیشتر از بلندی های خیره کننده اند. برای بسیاری از مردم، کوه ها نمادی از عاشقی یا صبر هستند که با منظره ها باورنکردنی و هوای تازه همراه می شوند. بعضی از کوه ها به دلایل آتشفشانی و بعضی دیگر با حرکت صفحه های زمین به روی یکدیگر پدید آمده اند و در پی آن ها، داستان ها و افسانه های فراوان وجود دارد؛ تا جایی که در فرهنگ های باستانی، کوهستان ها را محل زندگی خدایان دانسته اند. با ما همراه شوید تا از دریچه تورهای مجازی، به تماشای مشهورترین کوهستان های دنیا برویم.

بلندترین قله دنیا که نزد بومی ها تبت با نام الهه مادر شناخته می گردد، قله اورست است. ارتفاع دقیق این قله معمولا در طی سال و بنا بر دلایل گوناگون تغییر می نماید. طبق مقدار گیری سال 2010، قله اورست 8,845 متر ارتفاع داشت؛ اما مقدار گیری سال 2015 نشان می دهد که ارتفاع این قله به علت وقوع زلزله با 225 سانتی متر کاهش همراه بوده است.

قله مون بلان از رشته کوه آلپ را ک در مرز ایتالیا و فرانسه واقع شده است، می توان بلند ترین کوه قاره اروپا نامید؛ البته اگر قله البروس روسیه را بخشی از اروپا به شمار نیاورد؛ چراکه مرز چندان مشخصی بین اروپا و آسیا وجود ندارد و هر دو قاره می توانند البروس را متعلق به خود بدانند. البروس دارای دو قله است که ارتفاع آن ها به 5,621 و 5,642 می رسد.

بسیاری از مواقع، کوهستان ها را نه فقط برای بلندی های باشکوه خود، بلکه به خاطر منظره ها دلربا و فریبنده می شناسند. رشته کوه دولومیت در اروپا را که مجموعا 15.9 هزار متر مربع وسعت دارند، می توان از این دست کوهستان ها دانست. دولومیت، با 18 قله بیش از 3,000 متر، مملو از پیست های اسکی و جاذبه های گردشگری فراوان است.

از مشهورترین شهرهای تفریحی و کوهستانی آلپ، می توان به شهر زرمات سوئیس واقع در دامنه های قله ماترهورن اشاره نمود. ماترهورن با ظاهری افسانه ای و خیره کننده، 4,478 متر ارتفاع دارد. سنت موریس یکی دیگر از جاهای دیدنی سوئیس و استراحتگاه های کوهستانی این کشور است که به لحاظ زیبایی و شکوه، زبانزد گردشگران محسوب می گردد. سنت موریس بعلاوه با 4,848 متر، مرتفع ترین قله شرقی کوهستان آلپ لقب دارد.

شاید در قیاس با قله های یاد شده، کشور چین قله مرتفع چندان شناخته شده نداشته باشد؛ اما جای دارد تا در این تور مجازی از شهر کوهستانی گویلین در کشور چین نیز بازدید کنیم و از طبیعت غنی و بناهای فرهنگی آن بازدید کنیم؛ قله های این منطقه که در واقع سازند هایی آهکی هستند، طی زمین لرزه هایی در سالیان دور، از دل دریا سربرآورده اند. وبلاگ من روزانه مطالب مختلفی را با موضوع تورهای مجازی و سفرهای تصویری به اشتراک می گذارد. اگر به این دست از مطالب علاقه مند هستید ، بازدید روزانه را از وبلاگ من نباید فراموش کنید.

منبع: کجارو / airpano.com

به "با تور مجازی از بلندترین کوه های دنیا تماشا کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تور مجازی از بلندترین کوه های دنیا تماشا کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید