مقالات گردشگری

رویش نگران کننده شکوفه های گیلاس در ژاپن

شکفتن زودهنگام شکوفه های گیلاس در ژاپن در 1200 سال گذشته بی سابقه بوده و یک رکورد محسوب می گردد.

2 اردیبهشت 1400

برپایی بازارچه های نوروزی صنایع دستی در خراسان شمالی

خبرنگاران/خراسان شمالی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از برپایی بازارچه های نوروزی در مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان خبرداد.

28 فروردین 1400

افزایش ورود 50درصدی مسافران نوروزی به کرمانشاه

شهبازی از فرایند افزایش 50درصدی مسافران نوروزی در هفته اول سالجاری ازطریق پایانه های مسافر بری شهرداری کرمانشاه خبر داد.

23 فروردین 1400

32 میراث فرهنگی ناملموس از 4 استان کشور ثبت ملی شد

تهران (پانا) - مدیرکل دفتر ثبت آثار از ثبت 32 عنصر میراث فرهنگی ناملموس از استان های بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کرمان در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس اطلاع داد.

6 فروردین 1400

آشنایی با صنایع دستی استان بوشهر، عکس

صنایع دستی استان بوشهر از زیباترین و جالب ترین جاذبه های فرهنگی این منطقه به شمار می آیند که در همه نقاط شهری و روستایی تهیه می شوند. مهم ترین صنایع این استان را سوزن دوزی، قالی بافی، گلیم بافی، گبه بافی (خرسک بافی)، نمد اقتصادی، گیوه دوزی، زنبیل بافی،...

3 فروردین 1400

خوراکی ها و غذاهای خیابانی استانبول که به هیچ عنوان نباید از دست داد!

اگر به دنبال مقصدی برای سفر پیش روی خود هستید که در آن جذابیت های غذایی و خوراکی برایتان در اولویت است، به استانبول ترکیه که شکم گردی خیابانی را به عنوان یک جاذبه گردشگری یدک می کشد، جدی تر فکر کنید!

10 اسفند 1399

باک پر، بخاری و برف پاک&zwnjکن سالم و زنجیر چرخ لازمه تردد در جاده

رئیس پلیس راه پایتخت گفت: رانندگان هنگام تردد در جاده ها از سالم بودن برف پاک کن و بخاری اطمینان حاصل نموده و با باک پر و تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ اقدام به تردد نمایند.

19 دی 1399

تدوین اساسنامه شورای عالی موزه های دانشگاه تهران

خبرگزاری خبرنگاران- معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: اساسنامه شورای عالی موزه های دانشگاه تهران تدوین و به هیات رئیسه برای تصویب ارسال شده است.

26 آذر 1399

زلزله به آثار تاریخی دشتستان آسیبی نرسانده است

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر، نصرالله ابراهیمی امروز سه شنبه 13 آبان 99 گفت: زمین لرزه ای بامداد امروز، در بخش ارم شهرستان دشتستان رخ داد که با آنالیز های اولیه معین شد آسیبی به آثار تاریخی این بخش وارد نشده...

11 آذر 1399

خبرنگاران الکاظمی: عراق نیازمند حمایت بین المللی در نبرد با تروریسم است

بغداد - خبرنگاران- نخست وزیر عراق بر نیازمندی کشورش به حمایت بین المللی در نبرد با تروریسم و مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع کرونا تاکید نمود.

6 آذر 1399

اسلامی: به ایرلاین ها اجازه افزایش نرخ بلیت نمی دهیم

وزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ وجه اجازه نمی دهیم تا شرکت های هواپیمایی به تشخیص خود قیمت بلیت را افزایش دهند.

25 آبان 1399

اختلاف احزاب کرد بر سر بازگشت پیشمرگ های سوریه از اقلیم کردستان عراق

منابع کرد سوری از اختلافات احزاب بر سر موضوع بازگشت پیشمرگ ها از اقلیم کردستان عراق به سوریه خبر دادند.

22 آبان 1399

برگزاری نشست هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی دنیا

خبرگزاری خبرنگاران- مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز از برگزاری نشست هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی دنیا با حضور این کلانشهر و به صورت مجازی اطلاع داد.

18 آبان 1399

خبرنگاران هیچ اعزام و برنامه نمادین اربعین در استان سمنان برگزار نمی گردد

سمنان- خبرنگاران- استاندار سمنان گفت: هیچ گونه اعزام، پذیرش زائر اربعین و برنامه حضوری و نمادین این ایام در استان پیش بینی نشده و برگزار نمی گردد.

15 آبان 1399

آمریکا اعمال تحریم بر مینسک را بررسی می کند

آمریکا نیز به دنبال اعمال تحریم هایی علیه مینسک به دلیل تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و خشونت علیه معترضان است. در حالی که معترضان به نتایج انتخابات همچنان با نادیده دریافت تمامی هشدارها و تهدیدها در خیابان ها هستند و فراخوانی برای تعطیلی ادارات و نهادهای...

26 مهر 1399

انتصاب 2 معاون در ساختار جدید وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

براساس ساختار جدید وزارتخانه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، دکتر مونسان در دو حکم جداگانه محمد خیاطیان را به عنوان معاون توسعه مدیریت و امور مجلس و ساسان تاجگردون را به عنوان معاون برنامه ریزی و تأمین منابع وزارتخانه منصوب کرد.

18 مهر 1399

احداث واحدهای رفاهی بهداشتی در نوار ساحلی مکران

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چابهار گفت: به زودی عملیات احداث واحدهای رفاهی بهداشتی در نوار ساحلی مکران شروع می گردد.

11 مهر 1399

طراحی پهپاد بال زن از پرواز پرستو

این پهپاد اتوماتیک (روباتیک) با قابلیت سرعت 8 متر بر ثانیه هنوز راه درازی دارد تا به سرعت31 متر بر ثانیه که همتای طبیعی اش قادر به انجام آن است، برسد.

30 شهریور 1399

استعلام فدراسیون جودو از دادگاه عالی ورزش در مورد حذف نام ایران

به گزارش خبرنگار مهر، انتشار مطلبی با عنوان لیست جلسات دادگاه عالی ورزش منتشر شد / نه اسمی از جودو است نه پرسپولیس و برانکو واکنش فدراسیون جودو را برای پیگیری قانونمند به همراه داشته است.

20 شهریور 1399

بالون های کره شمالی به سمت همسایه جنوبی به پرواز درمی آیند

کره شمالی از اجرای اقدامات تلافی جویانه علیه همسایه جنوبی خود در آینده نزدیک اطلاع داد.

13 شهریور 1399
تعداد: (148)