خبرنگاران تاکید معاون اول رییس جمهوری بر برطرف محرومیت های جنوب استان کرمان

به گزارش وبلاگ من، کرمان - خبرنگاران - معاون اول رئیس جمهوری در بیست و دومین همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار گردید با اشاره به لزوم اهمیت به محرومیت جنوب کرمان گفت: ما امیدواریم بزودی دغدغه مدرسه های فرسوده در استان کرمان کم گردد، مخصوصا جنوب کرمان که محرومیت بیشتر و خاصی دارد.

خبرنگاران تاکید معاون اول رییس جمهوری بر برطرف محرومیت های جنوب استان کرمان

به گزارش وبلاگ من ، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در این برنامه ویدئو کنفرانسی با اشاره به لزوم اهمیت به برطرف محرومیت های مناطق مختلف کشور بخصوص جنوب کرمان ، خواهان توجه و نگاه ویژه به این منطقه از کشورمان شد و از همه خیرین مدرسه ساز کرمان که در این راستا کوشش می نمایند قدردانی کرد.

جهانگیری ادامه داد: مشاهده شرایط مناطق محروم کشور که فرصت کمتری برای توسعه پیدا نموده اند همیشه نگران نماینده و دردآور است اما هیچ یک از این صحنه ها به اندازه محرومیت فرزندان کشور از امکانات آموزشی و تحصیل دردآور نیست.

وی به کوشش خیرین مدرسه ساز که امکانات رشد و تحصیل را برای فرزندان این کشور در مناطق محروم تأمین می نمایند اشاره نمود و گفت: بر اساس مطالعات اجتماعی صورت گرفته، هیچ چیز برای مردم به اندازه استقرار عدالت و برطرف تبعیض مهم نیست.

سرانه فضای آموزشی در کرمان مرهون زحمات خیرین مدرسه ساز است

استاندار کرمان در این برنامه با اشاره به افزایش سرانه فضای آموزشی گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید جذب یاری های خیرین مدرسه ساز ازپنج میلیارد تومان به 220 میلیارد تومان در این استان افزایش یافته که مرهون زحمات خیرین است.

به گزارش وبلاگ من، علی زینی وند روز چهارشنبه در حاشیه مراسم تجلیل از خیرین مدرسه ساز اظهارداشت: رتبه استان در جذب منابع خیری رتبه قابل دفاعی است و جای امیدواری است که یاری های نیکوکاران بیشتر از سهم دولت شده است و خیرین مدرسه ساز در گسترش فضای آموزشی استان کرمان نقش پر رنگی را ایفا کردند.

استاندار از متناسب بودن سرانه فضای آموزشی استان با فضای آموزشی کشوری خبرداد و گفت: این سرانه در جنوب و شرق کرمان نامتناسب و نامتوازن است که متاسفانه از سرانه کشور به شدت پایین تراست به طور مثال در بعضی از نقاط هنوز بخاری نفتی و مدرسه کپری داریم.

استاندار کرمان یادآور شد: همه زحماتی که از سوی خیرین بزرگوار صورت گرفته ارزشمند است، می دانیم که آنها نیازی به تجلیل ما ندارند و هدف والا تری در پس کارهایشان هست اما وظیفه ما وظیفه داریم از آنان به نحو شایسته تشکر کنیم.

تاکید بر حمایت از خیرین مدرسه ساز

رئیس اتاق بازرگانی کرمان به عنوان نماینده خیرین مدرسه ساز در این برنامه ویدئو کنفرانسی گفت: کرمان به لحاظ سرانه آموزشی از حد کشوری کمتر است و شهر کرمان هم سرانه پایینی دارد که به همین دلیل اتاق بازرگانی قبول کرد 100 مدرسه با 700 کلاس را بسازد و موسسه مهر گیتی نیز قول ساخت 20 مدرسه را داد که جمعا 720 مدرسه در کرمان ساخته خواهد شد.

سید مهدی طبیب زاده با اشاره به لزوم حمایت از خیرین مدرسه ساز توضیح داد: تسهیلاتی برای خیرین مدرسه ساز در زمینه مالیات در راستای تشویق آنها انجام گردد.

وی اضافه نمود: در دهه مبارک فجر مدرسه ای را افتتاح کردیم که 17 سال از شروع عملیاتش مانده بود در شهرستان های دیگر هم همینگونه بود و مدارس یکی پس از دیگری افتتاح می شوند، اگر مسئولان ذی ربط قول دهند که سهم دولت را تامین نمایند، این افتتاح ها سرعت بیشتری خواهد گرفت.

این مسئول با بیان اینکه خیریه مهرگیتی تا به امروز بیش از 400 مدرسه ساخته است، تاکید نمود: تقاضا داریم حرف های آنها هم شنیده گردد و حمایت گردد تا این خیریه با انرژی بیشتری مدارس بیشتری را بسازد.

در انتهای این مراسم از کتاب زندگینامه حسین عباس لو خیرمدرسه ساز رونمایی شد.

در بیست و دومین همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور معاون اول رئیس جمهوری و استانداران کشور برگزار گردید از هزار خیر مدرسه ساز کشور تجلیل به عمل آمد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تاکید معاون اول رییس جمهوری بر برطرف محرومیت های جنوب استان کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تاکید معاون اول رییس جمهوری بر برطرف محرومیت های جنوب استان کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید