تماشای این آبشار را از دست ندهید، دوقلوها در شیرپلا

به گزارش وبلاگ من، آبشار دوقلو در ارتفاع 2800متری از سطح دریا واقع شده است و به وسیله یک تخته سنگ به 2 قسمت تقسیم شده است.

تماشای این آبشار را از دست ندهید، دوقلوها در شیرپلا

وبلاگ من-نیلوفر ذوالفقاری:آبشار دوقلو در کنار پناهگاه شیرپلا قرار گرفته است و اگر مایل باشید می توانید شب را در پناهگاه بمانید یا برای استراحت کردن و غذا خوردن از پناهگاه بهره ببرید.

آبشار دوقلو در ارتفاع 2800متری از سطح دریا قرار گرفته است و به وسیله یک تخته سنگ به 2 قسمت تقسیم شده و به همین دلیل این آبشار نام دوقلو را به خود اختصاص داده است. آب این آبشار همچون آبشار ایگل و اوسون از برف کوه های شمالی تهران نشأت می گیرد. این آبشار در مسیر اصلی صعود به توچال قرار گرفته است و کوهنوردان بسیاری در مسیر کوهنوردی خود از چشم انداز مجذوب نماینده آبشار تماشا می نمایند. چشمه های نرگس و فرخلا و محیط اطراف آبشار دوقلو فضای مناسب برای کمپ در طبیعت نیز دارند.

صعود آسان

برای شروع کوهنوردی از میدان سربند می توانید از 3 مسیر بهره ببرید: یک، مسیری در امتداد میدان سربند که از دل کافه ها و رستوران های ابتدای راه می گذرد. دو مسیر آسفالت شده ای که از سمت چپ میدان شروع شده و بدون گذر از دل کافه ها و رستوران های ابتدای راه شما را به جاده اصلی کوهنوردی می رساند. سه، می توانید از میدان سربند سوار تله سی یژ شده و بخشی از راه را باتله سی یژ بروید. هر سه مسیر، شما را به جاده اصلی صعود می رساند. پس از مدتی کوهنوردی در این جاده به دوراهی اوسون می رسید. در این دوراهی مسیر سمت راست را انتخاب کنید تا به آبشار شیرپلا برسید. برای رسیدن به آبشار شیرپلا بسته به سرعت پیاده روی تان باید چند ساعت کوهنوردی کنید (بین 2 تا 4 ساعت). در مسیر، علائم معین نماینده مسیر وجود دارد و راه را گم نخواهید کرد. بخشی از مسیر پوشیده از سنگ های بلند و صخره است که به وسیله طناب ها و پدال های یاری نماینده پوشیده شده و با استفاده از آنها به راحتی می توانید مسیر را تردد کنید.

منبع: همشهری آنلاین

به "تماشای این آبشار را از دست ندهید، دوقلوها در شیرپلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشای این آبشار را از دست ندهید، دوقلوها در شیرپلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید